محل تبلیغات شما
گروه فرهنگی: معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم عنوان کرد: همه انسان‌ها به معارف، تربیت، هدایت، عنایت و رحمت، ولایت و شفاعت حضرت زهرا(س) هم در این دنیا، هم در آخرت، زندگی فردی، اجتماعی و هم برای شناخت دین و آموزه‌های آن به شدت نیاز دارند.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از همدان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد اکبری دوشنبه ۱۶ اسفند در همایش فاطمه و مهدویت با موضوع وظایف منتظران در عصر انتظار که به همت جهاددانشگاهی واحد همدان برگزار شد، اظهار کرد: حضرت زهرا(س) در میان همه انبیاء مرسلین و اولیاء و معصومین(ع) نقش برجسته و بی‌بدیلی دارد به گونه‌ای که پیامبر خاتم(ص) می‌فرمایند من به فاطمه نیاز دارم و مشاهده می‌کنیم که کنیه حضرت زهرا(س) ام‌ابیها است.»

اکبری عنوان کرد: محال است که دختری مادر پدر باشد اما پیامبر اکرم(ص)، حضرت زهرا(س) را با این عنوان صدا زده یعنی دختری که هم دختر و هم مادر است و این اجتماع نقیضین است اما کلام پیامبر اکرم(ص) است.

وی تأکید کرد: در روز قیامت پیامبر(ص) می‌فرمایند یا علی بگوی دخترم فاطمه(س) بیاید» و ایشان وارد می‌شوند سپس پیامبر(ص) می‌فرمایند روز م فرارسیده است و امت من به شفاعت تو چشم دوخته‌اند، یا فاطمه برای شفاعت امت من چه آورده‌ای؟» حضرت زهرا(س) از زیر چادر خود دو دست بریده بیرون می‌آورد و می‌فرماید این دو دست برای شفاعت همه امت کفایت می‌کند.»

اکبری با بیان اینکه حضرت زهرا(س) اینگونه در روز قیامت به داد شیعیان می‌رسد و آنها را از این گرفتاری نجاتشان می‌دهد، تصریح کرد: امام حسن عسگری(ع) فرموند همه ما امامان حجت خدا بر خلایق هستیم اما مادر ما فاطمه(س) حجت خدا بر ما است و این نشان‌دهنده جایگاه و عظمت حضرت زهرا(س) است.»

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با تأکید بر اینکه حضرت زهرا(س) را فقط با قرآن و کلام امامان معصوم(ع) باید شناخت، عنوان کرد: کمال وجودی این بانو سبب شد تا خداوند متعال با اراده تخلف‌ناپذیر خود، موهبت طهارت از هرگونه پلیدی را به او عطا کند تا جایی‌که رضایت و خشم او معیار حق و باطل و میزان اعمال و اوصاف دیگران قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: برای درک ژرفای اقیانوس این بانوی کوثر، منبعی بهتر از قرآن و احادیث اهل بیت(ع) نیست به طوریکه در قرآن کریم آیات بسیاری به صورت تأویل بر آن حضرت منطبق شده و در روایات نیز به مقام‌های معنوی بی‌شمار ایشان توجه شده است.

اکبری عنوان کرد: در قرآن کریم از حضرت فاطمه(س) نامی برده نشده اما مفسران نزول برخی از سوره‌ها و آیات قرآن را در شأن آن حضرت می‌دانند همچنین بر اساس برخی منابع، شأن نزول بیش از ۵۰ آیه یا اختصاص به حضرت فاطمه(س) دارد یا مشترک بین ایشان و سایر اهل بیت(ع) است.

اشعارمصیبت جانسوزاربعین

ره واکنید قافله سالار میرسد

اشعارروضوه حضرت زینب. س.درروزاربعین

حضرت ,س ,زهرا ,قرآن ,فاطمه ,شفاعت ,حضرت زهرا ,زهرا س ,عنوان کرد ,فاطمه س ,قرآن کریم

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

حدیث شیعه Linda's info پروژه داده کاوی naumitymar فیلترپرس شرکت صنعتگران فیلتر زندگان مطالب اینترنتی postraselpu پای درراه choadanriala senrarytsi